“Swiss Cup F1E  ”

Aeromodele planoare clasa F1E – Seniori/juniori

Oberkotzau – Germania 19.04.2009

 

 

Clasament individual

 

 

 

 

180s

180s

240s

240s

240s

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I

Marian POPESCU

ROMANIA

100

100

92.50

100

77.91

 

100%

II

Mihnea NICULESCU

ROMANIA

100

100

100

100

63.75

 

98.58%

III

Maurizio TOMAZZONI

ITALIA

100

100

94.58

100

53.75

 

95.30%

4

Peter KUTLER

GERMANIA

100

100

100

87.50

59.58

 

95.04%

5

Fritz MANG

AUSTRIA

100

100

100

81.66

65.41

 

95.03%

6

Alfred ANDRIST

ELVETIA

100

100

100

100

43.75

 

94.33%

7

Andrea MARCHIORI

ITALIA

92.77

100

72.91

75.41

100

 

93.76%

8

Jaromir OREL

CEHIA

100

100

97.50

100

41.66

 

93.35%

9

Vojtech ZIMA

CEHIA

86.11

100

100

100

52.08

 

93.15%

10

Ionut CRACIUN

ROMANIA

100

100

100

94.58

43.33

 

93.09%

11

Stanislaw KUBIT

POLONIA

100

100

95

73.33

69.16

 

93%

12

Frantisek DOUPOVEC

CEHIA

100

100

100

68.75

63.33

 

91.85%

13

Mauro AGOSTI

ITALIA

100

100

100

90

41.66

 

91.76%

14

Wieslaw DZIUBA

POLONIA

100

100

81.66

100

49.58

 

91.67%

15

Christian ANDRIST

ELVETIA

100

100

90

100

38.33

 

91.05%

16

Remigio LUCCHINI

ITALIA

100

100

100

100

27.50

 

90.87%

17

Antonio BORCHIA

ITALIA

100

92.77

90

100

44.58

 

90.48%

18

Edith MANG

AUSTRIA

100

100

100

66.25

58.33

 

90.25%

19

Pavel GROSS

GERMANIA

100

56.11

100

85.00

79.16

 

83.34%

20

Jiri BLAZEK

CEHIA

100

100

79.16

69.58

62.50

 

87.42%

21

Siegfried PUTTNER

GERMANIA

44.44

100

100

100

64.16

 

86.86%

22

Levy VACLAV

CEHIA

100

100

90.41

69.58

47.05

 

86.53%

23

Thomas KRUG

GERMANIA

100

30

100

93.75

68.33

 

83.34%

24

Adrian DRAGHICI

ROMANIA

100

100

77.08

57.91

50

 

81.84%

25

Florian DRAGHICI

ROMANIA

100

100

74.16

42.91

62.91

 

60.77%

26

Andrei ANCA

ROMANIA

100

100

70.83

15.83

92.08

 

80.51%

27

Dragos TATAR

ROMANIA

100

85

95.00

77.50

18.75

 

79.98%

28

Heinz BLEUR

ELVETIA

100

100

100

1.50

58.33

 

79.89%

29

Daniela SEREN

GERMANIA

100

100

65

75.83

632.50

 

79.36%

30

Frank DAHLIN

DANEMARCA

97.77

50

100

91.25

32.50

 

78.97%

31

Paul SEREN

GERMANIA

100

19.44

100

85.41

63.75

 

78.35%

32

Ivan CRHA

CEHIA

100

100

100

55

12.50

 

78.12%

33

George ARGHIR

ROMANIA

100

27.022

92.08

100

47.91

 

78.06%

34

Helmut WOLF

AUSTRIA

100

100

100

4.16

49.58

 

75.19%

35

Dominik ANDRIST

ELVETIA

100

100

5.41

94.58

50

 

74.40%

36

Michele DELFABRO

ITALIA

100

100

75.00

10.41

61.66

 

73.78%

37

Adrian SECAN

ROMANIA

100

100

74.58

17.91

42.91

 

71.29%

38

Norbert HEISS

AUSTRIA

100

100

76.25

29.58

19.58

 

69.17%

39

Giampaolo BARONI

ITALIA

100

81.11

12.50

85.41

35.41

 

66.84%

40

Horst FALCH

GERMANIA

100

100

0

100

0

 

63.77%

41

Siegfried GAULI

GERMANIA

15

100

61.25

60.41

46.66

 

60.22%

42

Karl SCHMIDT

GERMANIA

0

4.44

92.08

11.25

43.33

 

32.12%

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Clasament juniori

 

 

 

 

 

180s

180s

240s

240s

240s

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I

Mihnea NICULESCU

ROMANIA

100

100

100

100

63.75

 

98.58%

 

II

Andrea MARCHIORI

ITALIA

92.77

100

72.91

75.41

100

 

93.76%

 

III

Ionut CRACIUN

ROMANIA

100

100

100

94.58

43.33

 

93.09%

 

4

Thomas KRUG

GERMANIA

100

30

100

93.75

68.33

 

83.34%

 

5

Andrei ANCA

ROMANIA

100

100

70.83

15.83

92.08

 

80.51%

 

6

Adrian SECAN

ROMANIA

100

100

74.58

17.91

42.91

 

71.29%

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Clasament Echipe

 

 

  1. ITALIEN TEAM B (Tomazzoni M, Marchiori A)                        1899

  2.  OK MODEL (Zima V, Orel J)                                                         1874

  3. KOLIBRI (Mang E, Mang F)                                                           1852

  4. CAPTAIN”S TEAM (Dziuba V, Kubit S)                                           1845

  5. ITALIEN TEAM A (Agosti M, Lucchini R)                                         1822

  6. CSU PITESTI JUNIOR (Anca A, Niculescu M)                                1782

  7. STRATOS NUREENBRG (Krug T, Gross P)                                  1778

  8. Suisse Team 2 (Alfred A, Heinz B.)                                                 1727

  9. AERO BOHEM (Crha I, Blazek J)                                                    1629
 10. Suisse Team 1 (Christian A, Dominik A)                                       1628

11. ITALIEN TEAM C (Borchia A, Delfabro M)                                      1623

12. CSU POLITEHNICA CLUJ NAPOCA 2 (Secan A, Craciu I)         1616

13. CSU POLITEHNICA CLUJ NAPOCA 1 (Arghir G, Tatar D)          1597
 14. CSU PITESTI E2 (Draghici A, Draghici F)                                      1596

 15. Die Luftikusse (Seren D, Seren P)                                                  1589

 16. Bayern 1 (Falch H, Siegfried P.)                                                      1494

 17. KOLIBRI (Wolf H, Heiss N)                                                               1390