“Turda Cup  ”

Aeromodele planoare clasa F1E – Seniori/juniori

Turda, Bogata-Romania  13.06.2009

 

 

Clasament individual

 

 

 

 

300s

300s

300s

300s

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I

Marian POPESCU

ROMANIA

100

100

100

100

 

 

400%

II

Milan VALASTIAK

SLOVACIA

100

97,67

92,33

91,52

 

 

381,52%

III

Stanislaw KUBIT

POLONIA

100

100

100

67,84

 

 

367,84%

4

Simeon VINTILEANU

ROMANIA

80,67

100

100

51,24

 

 

331,9%

5

Jean Luc DRAPEAU

FRANTA

96,67

72,33

86,67

73,85

 

 

329,52%

6

Florian DRAGHICI

ROMANIA

50

100

90

83,75

 

 

323,75%

7

Daniel BILDEA

ROMANIA

67,33

100

50,33

89,05

 

 

306,71%

8

Ionut CRACIUN

ROMANIA

30,33

87,33

98,33

75,97

 

 

291,97%

9

Wieslaw DZIUBA

POLONIA

100

64,67

67

58,66

 

 

290,32%

10

Adrian DRAGHICI

ROMANIA

45,33

75,33

95,33

66,08

 

 

282,08%

11

Mihnea NICULESCU

ROMANIA

82

100

35,67

55,48

 

 

273,14%

12

Victor PAIRELI

ROMANIA

30,67

94

100

42,4

 

 

267,07%

13

Viorel CIUCU

ROMANIA

78,33

51

66,67

69,26

 

 

265,26%

14

Edith MANG

AUSTRIA

42,33

78,33

72,33

72,08

 

 

265,08%

15

Jakub MATISEK

SLOVACIA

100

42,67

89

31,1

 

 

262,76%

16

Fritz MANG

AUSTRIA

62,33

88,33

63,33

48,41

 

 

262,41%

17

Jean Marie CHABOT

FRANTA

30,67

74,33

100

47

 

 

252%

18

Andrei ANCA

ROMANIA

70,33

63,33

65,67

48,41

 

 

247,74%

19

Attila SEPRODI

ROMANIA

42,67

76,67

50

66,78

 

 

236,12%

20

Frantisek DOUPOVEC

CEHIA

14

44

96,67

80,21

 

 

234,88%

21

Stefan RAZMAN

ROMANIA

12,67

100

63,33

54,42

 

 

230,42%

22

Stefan DUMITRESCU

ROMANIA

34,67

58,33

87,33

43,82

 

 

224,15%

23

Heiss NORBERT

AUSTRIA

13,33

61,33

72,67

73,5

 

 

220,83%

24

Armin MANG

AUSTRIA

10

7,667

100

97,53

 

 

215,19%

25

Ionut SAVA

ROMANIA

72,67

12,67

87,33

37,81

 

 

210,48%

26

Razvan CORODEA

ROMANIA

39,33

65,67

50,67

54,77

 

 

210,44%

27

Tiberiu COJOCARU

ROMANIA

9,667

74

89,67

36,4

 

 

209,73%

28

Daniel PETCU

ROMANIA

34

43,33

92

38,52

 

 

207,85%

29

Frantisek KRATENA

CEHIA

12,67

37,67

100

54,77

 

 

205,1%

30

Viorel SALISTEAN

ROMANIA

17

45

45,33

80,57

 

 

187,9%

31

Zorin VALEANU

ROMANIA

40

61,33

49

35,34

 

 

185,67%

32

George ARGHIR

ROMANIA

40,33

69,67

53,67

20,49

 

 

184,16%

33

Ian SMERINGAI

SLOVACIA

20

100

51,67

11,31

 

 

182,97%

34

Ionel BALABAN

ROMANIA

71,67

23,33

44,67

35,34

 

 

175%

35

Sandor LITOMICZKY

UNGARIA

24,67

55,33

52

41,7

 

 

173,7%

36

Vlad CRISTEA

ROMANIA

25,67

57,33

51

31,1

 

 

165,1%

37

Andras VARGA

ROMANIA

0

100

12,33

48,41

 

 

160,74%

38

Vlad JIPA

ROMANIA

11

76,67

51,67

21,2

 

 

160,53%

39

Tomasz BEDZICHOVSKI

POLONIA

15

34

54

49,12

 

 

152,12%

40

Sebastian IONITA

ROMANIA

14,67

41

93

0

 

 

148,67%

41

Julien SION

FRANTA

83,33

7,667

9,667

46,29

 

 

146,96%

42

Eugen POP

ROMANIA

41,67

100

0

0

 

 

141,67%

43

Andrei MATROS

ROMANIA

37,33

31

37,33

35,69

 

 

141,36%

44

Jaromir OREL

CEHIA

60,33

37,67

23

0

 

 

121%

45

Ioan BUCAZAR

ROMANIA

14

38,33

21,33

33,92

 

 

107,59%

46

Pavel GROSS

GERMANIA

20

42,67

6,333

38,16

 

 

107,16%

47

Gabor MOLNAR

UNGARIA

24

30

22,67

25,8

 

 

102,46%

48

Pierre Chaussebourg

FRANTA

30

66

0

0

 

 

96%

49

Alain ROUX

FRANTA

41,67

35

0

0

 

 

76,66%

50

Adrian SECAN

ROMANIA

13,67

17

20,67

22,26

 

 

73,59%

51

Emanuel MARUNTEL

ROMANIA

4,333

8

9,667

41,7

 

 

63,69%

52

George GHERASIM

ROMANIA

56,67

0

0

0

 

 

56,66%

53

Stefan GHERASIM

ROMANIA

1,667

0

22,67

8,834

 

 

33,16%

54

Marton BUGA

UNGARIA

10,33

13,33

0

0

 

 

23,66%

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Clasament juniori

 

 

 

 

300s

300s

300s

300s

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I

Ionut CRACIUN

ROMANIA

30,33

87,33

98,33

75,97

 

 

291,97%

II

Mihnea NICULESCU

ROMANIA

82

100

35,67

55,48

 

 

273,14%

III

Jakub MATISEK

SLOVACIA

100

42,67

89

31,1

 

 

262,76%

4

Andrei ANCA

ROMANIA

70,33

63,33

65,67

48,41

 

 

247,74%

5

Attila SEPRODI

ROMANIA

42,67

76,67

50

66,78

 

 

236,12%

6

Stefan DUMITRESCU

ROMANIA

34,67

58,33

87,33

43,82

 

 

224,15%

7

Armin MANG

AUSTRIA

10

7,667

100

97,53

 

 

215,19%

8

Zorin VALEANU

ROMANIA

40

61,33

49

35,34

 

 

185,67%

9

Vlad JIPA

ROMANIA

11

76,67

51,67

21,2

 

 

160,53%

10

Tomasz BEDZICHOVSKI

POLONIA

15

34

54

49,12

 

 

152,12%

11

Andrei MATROS

ROMANIA

37,33

31

37,33

35,69

 

 

141,36%

12

Gabor MOLNAR

UNGARIA

24

30

22,67

25,8

 

 

102,46%

13

Adrian SECAN

ROMANIA

13,67

17

20,67

22,26

 

 

73,59%

14

Emanuel MARUNTEL

ROMANIA

4,333

8

9,667

41,7

 

 

63,69%

15

George GHERASIM

ROMANIA

56,67

0

0

0

 

 

56,66%

16

Stefan GHERASIM

ROMANIA

1,667

0

22,67

8,834

 

 

33,16%

17

Marton BUGA

UNGARIA

10,33

13,33

0

0

 

 

23,66%

 

 

Clasament Echipe Seniori

 

 

1.         CSU PITESTI ( F. Draghici, A. Draghici, D. M. Popescu )                                    1005.09%

2.         CS ARPECHIM PITESTI ( V. Ciucu, S. Vintileanu, V. Paireli )                              864.22%

3.         LMK PDA L. MIKULAS SLOVAKIA ( M. Valastiak, I. Smeringai, J. Matisek )    825.44%

4.         SILEZIA POLAND ( S. Kubit, W. Dziuba, T. Bedzichvski )                                          810.26%

5.         KOLIBRI  TEAM ( E. Mang, F. Mang, A. Mang)                                                            748.30%

6.         FRANCE 2 ( J. Chabot, J. Sion, J, Drapeau )                                                               728.49%

7.         CSU PLOIESTI (D. Petcu, V. Cristea, R. Corodea )                                                    583.37%

8.         CSU GALATI ( I. Balaban, V. Salistean , I. Sava )                                                        573.33%

9.         OK MODEL CZECH REPUBLIC (J. Orel, F. Kratena, F. Doupovec )                       560.97%
10.       POLITEHNICA CLUJ NAPOCA ( G. Arghir, S. Razman, P. Gross )                          521.73%

11.       GAZ METAN MEDIAS ( I. Bucazar, E. Pop, T. Cojocaru )                                          460.74%

 

 

 

Clasament Echipe Juniori

 

 

1.         CSU PITESTI ( A. Anca, M. Niculescu, Z. Valeanu )                                               706.51%

2.         POLITEHNICA CLUJ NAPOCA ( A. Secan, I. Craciun, A. Matros )                     505.97%

3.         PALATUL COPIILOR SIBIU ( A. Seprodi, S. Dumitrescu )                                   457.77%

4.         GAZ METAN MEDIAS ( G. Gherasim, S. Gherasim, E. Maruntel )                            153.47%