“World Cup F1E  Oberkotzau Cup ”

Aeromodele planoare clasa F1E – Seniori/juniori

Oberkotzau – Germania 18.04.2009

 

 

Clasament individual

 

 

 

 

150s

150s

150s

150s

150s

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I

Edith MANG

AUSTRIA

98.66

90.66

88.66

89.33

83.33

 

100%

II

Frantisek DOUPOVEC

CEHIA

78.66

88.66

93.33

80

100

 

97.78%

III

Florian DRAGHICI

ROMANIA

61.33

78

100

88.66

100

 

94.23%

4

Jaromir OREL

CEHIA

100

63.33

100

73.33

88

 

92.75%

5

Peter KUTLER

GERMANIA

100

56

93.33

68.66

100

 

90.83%

6

Marian POPESCU

ROMANIA

59.33

100

50

100

100

 

90.23%

7

Adrian DRAGHICI

ROMANIA

76.66

88

82.00

60.66

99.33

 

90.09%

8

Stanislaw KUBIT

POLONIA

83.33

74

86.66

62

100

 

89.49%

9

Alfred ANDRIST

ELVETIA

100

100

93.33

36.66

73.33

 

88.31%

10

Adrian SECAN

ROMANIA

85.33

76.66

76.00

60

100

 

86.54%

11

Ivan CRHA

CEHIA

72

71.33

79.33

100

67.33

 

86.39%

12

Vojtech ZIMA

CEHIA

100

66.66

73.33

89.33

60

 

85.80%

13

Vaclav LEVY

CEHIA

70

42

77.33

97.33

100

 

84.91%

14

Horst FALCH

GERMANIA

50.66

59.33

72.66

100

100

 

82.54%

15

Pavel GROSS

GERMANIA

82.66

56.66

88.66

70.66

73.33

 

80.47%

16

Daniela SEREN

GERMANIA

83.33

70.66

83.33

47.33

78

 

79.88%

17

Fritz MANG

AUSTRIA

48

48

96

84.66

83..33

 

79.43%

18

Antonio BORCHIA

ITALIA

88.66

46.66

94.66

43.33

84.66

 

78.10%

19

Siegfried PUTTNER

GERMANIA

78

68.66

84.66

20.66

100

 

77.81%

20

Mauro AGOSTI

ITALIA

100

74.66

90

34.66

51.33

 

72.33%

21

Mihnea NICULESCU

ROMANIA

71.33

92.66

18

44

100

 

70.26%

22

Giampaolo BARONI

ITALIA

74.66

15.33

50

76.66

100

 

69.97%

23

Ionut CRACIUN

ROMANIA

37.33

55.33

68.00

54.66

100

 

69.67%

24

Andrei ANCA

ROMANIA

70.66

80.66

73.33

37.33

52

 

68.78%

25

Dominik ANDRIST

ELVETIA

63.33

33.33

89.33

35.33

84.66

 

68.34%

26

Heinz BLEUR

ELVETIA

65.33

66.66

26.66

60.66

88.66

 

67.75%

27

Norbert HEISS

AUSTRIA

100

59.33

55.33

54

36.66

 

67.75%

28

Wieslaw DZIUBA

POLONIA

52.66

55.33

81.33

33.33

82.66

 

66.86%

29

Dragost TATAR

ROMANIA

54

53.33

60

48

86.00

 

66.42%

30

Jiri BLAZEK

CEHIA

81.33

33.333

18

99.33

67.33

 

66.27%

31

Paul SEREN

GERMANIA

50

30

85.33

66

67.33

 

63.75%

32

Maurizio TOMAZZONI

ITALIA

88

40.66

81.33

44.66

32.66

 

61.54%

33

Frank DAHLIN

DANEMARCA

42

38

37.33

60

100

 

60.64%

34

George ARGHIR

ROMANIA

44.66

55.33

56

30.66

86.66

 

58.13%

35

Thomas KRUG

GERMANIA

63.33

24.66

29.33

75.33

69.33

 

51.77%

36

Remigio LUCCHHINI

ITALIA

53.33

30.66

62.66

24.33

62

 

51.33%

37

Andrea MARCHIORI

ITALIA

70.66

32

57.33

45.33

26

 

50.14%

38

Christian ANDRIST

ELVETIA

86

46

20.66

40.66

32.66

 

47.33%

39

Michele DELFABRO

ITALIA

41.33

34

74

45.33

18.66

 

44.52%

40

Helmut WOLF

AUSTRIA

71.33

56.66

61.33

5.33

6

 

42.60%

41

Siegfried GAULL

GERMANIA

33.33

36

38

55.33

29.33

 

27.51%

42

Karl SCHMIDT

GERMANIA

26.66

20.33

30

25.33

21.33

 

27.51%

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Clasament juniori

 

 

 

 

150s

150s

150s

150s

150s

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I

Adrian SECAN

ROMANIA

85.33

76.66

76.00

60

100

 

86.54%

 

II

Mihnea NICULESCU

ROMANIA

71.33

92.66

18

44

100

 

70.26%

 

III

Ionut CRACIUN

ROMANIA

37.33

55.33

68.00

54.66

100

 

69.67%

 

4

Andrei ANCA

ROMANIA

70.66

80.66

73.33

37.33

52

 

68.78%

 

5

Thomas KRUG

GERMANIA

63.33

24.66

29.33

75.33

69.33

 

51.77%

 

6

Andrea MARCHIORI

ITALIA

70.66

32

57.33

45.33

26

 

50.14%

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Clasament echipe

 

 

  1. CSU PITESTI E2 (Draghici A, Draghici F)                                    1252

  2.  OK MODEL (Zima V, Orel J)                                                            1221

  3. KOLIBRI (Mang E, Mang F)                                                             1216

  4. Bayern 1 (Falch H, Siegfried P.)                                                         1102

  5. CSU POLITEHNICA CLUJ NAPOCA 2 (Secan A, Craciu I)           1070

  6. CAPTAIN”S TEAM (Dziuba V, Kubit S)                                            1067

  6. Suisse Team 2 (Alfred A, Heinz B.)                                                   1067

  8. AERO BOHEM (Crha I, Blazek J)                                                     1034
  9. Die Luftikusse (Seren D, Seren P)                                                      992

 10. CSU PITESTI JUNIOR (Anca A, Niculescu M)                                  960

 11. STRATOS NUREENBRG (Krug T, Gross P)                                    951

 12. ITALIEN TEAM A (Agosti M, Lucchini R)                                           876

 13. CSU POLITEHNICA CLUJ NAPOCA 1 (Arghir G, Tatar D)            862
 14. ITALIEN TEAM C (Borchia A, Delfabro M)                                        857
 15. ITALIEN TEAM B (Tomazzoni M, Marchiori A)                                  778

 16. KOLIBRI (Wolf H, Heiss N)                                                                  759