< BACK     <INDIVIDUAL>     <ECHIPE>

 

FEDERATIA ROMANA DE MODELISM          CLUBUL SPORTIV ”FARUL” CONSTANTA

 

 

DIRECTIA PENTRU SPORT A JUDETULUI CONSTANTA

 

********************************************************************************************

             

 

CAMPIONATUL NATIONAL DE NAVOMODELE MACHETE

GRUPA “C”

 

01-07 IUNIE 2009 MUZEUL DE ARTA CONSTANTA

 

 

 

NR.

CRT

 

NUMELE SI PRENUMELE

CONCURENTULUI

     

     

      CLUBUL               SPORTIV

   

 

     DENUMIREA    MODELULUI

 

 

 PUNCTAJ

 OBTINUT

 

 

 MEDALIA                   OBTINUTA

 

 

LOCUL

OBTINUT

 

1

ANDREI ROMEU

Farul Constanta

YACHT MARY

      97,66

AUR

1 CAMPION

 

2

FLORIAN GEZA

Farul Constanta

DERFLINGER

     95,00

AUR

         1

 

3

FLORIAN RODICA

Farul Constanta

COCA HAMSEATICA

     93,66

ARGINT

         2

 

4

ANDREI ROMEU

Farul Constanta

ALERT

     95,66

AUR

         1

 

5

TOPIRCEANU GH.

Farul Constanta

ALERT

     89,33

BRONZ

         3

 

6

GIRLEANU DAN

Farul Constanta

BOUNTY

     93,66

ARGINT

         2

 

7

MARINESCU ION

Farul Constanta

SAN FELIPE

     94,00

ARGINT

         2

 

8

MARINESCU ION

Farul Constanta

CHEBEC

     95,00

AUR

         1

 

9

MARINESCU ION

Farul Constanta

BOUNTY

     93,00

ARGINT

         2

 

10

MARINESCU STEFANIA

Farul Constanta

BERLIN

      94,00

ARGINT

         2

 

11

MARINESCU STEFANIA

Farul Constanta

DERFLINGER

      93,00

ARGINT

         2

 

12

MARINESCU STEFANIA

Farul Constanta

HOLANDSCHER

      94,33

ARGINT

         2

 

13

MARINESCU STEFANIA

Farul Constanta

BENJAMIN LATHAM

      91,00

ARGINT

         2

 

14

MARINESCU STEFANIA

Farul Constanta

SAN FELIPE

       92,66

ARGINT

         2

 

15

GIRLEANU DAN

Farul Constanta

LEUL ROSU

      92,00

ARGINT

         2

 

16

OLTEANU ION

Farul Constanta

BERLIN

      90,00

ARGINT

         2

 

17

FLORESCU MIRCEA

Sportul

Studentesc

BRIC AMERICAN

      95,33

AUR

         1

 

18

FLORESCU LIGIA

Sportul

Studentesc

COTRE

      94,33

 ARGINT

         2

 

19

ALDEA GHEORGHE

SCM Bacau

SAGITTA

      90,00

 ARGINT

         2

 

20

ALDEA GHEORGHE

SCM Bacau

DOSTRA SENORA

      90,00

 ARGINT

         2

 

21

RAT CALIN DORIN

SCM Bacau

SAN FELIPE

      95,33

 AUR

         1

 

22

RAT CALIN DORIN

SCM Bacau

LE PROTECTEUR

      95,00

 AUR

         1

 

23

GHERGA RAZVAN

SCM TIMISOARA

MIRCEA I

      88,00

 BRONZ

         3

 

24

DAN CRISTINA

CSM TIMISOARA

DANA

      86,00

 BRONZ

         3

 

25

PARGEA OVIDIU

CSM TIMISOARA

PINTA

      86,66

 BRONZ

         3

 

CLASA:

C1 JUNIORI

 

26

MIHAILESCU DAVID

Farul Constanta

LADY SEA

      88,66

BRONZ

       3

 

27

DRAGUT DANIEL

SCM BACAU

LA TOULONNAISSE

      96,00

AUR

       1

CAMPION

 

28

RAVASILA FLAVIUS

CSM TIMISOARA

NINA

      87,33

BRONZ

        3

 

29

PALCEA DIANA

CSM TIMISOARA

BARCA AGREMENT

      85,66

BRONZ

        3

 

30

OANCEA ADRIAN

PAL.COPII.TIMIS

MARY JAN

      85,66

BRONZ

        3

 

31

STOICOI CAIUS

PAL.COPII.TIMIS

SANTA MARIA

      85,33

BRONZ

        3

 

32

ONECI CODRIN

PAL.COPII.TIMIS

TAI PAI

      85,66

BRONZ

        3

 

CLASA:

C2 SENIORI

 

33

TOPIRCENU GHEORGHE

FARUL CONSTANTA

DELFINUL

      87,00

BRONZ

        3

 

34

TOPIRCENU GHEORGHE

FARUL CONSTANTA

PESCARUSUL

      85,33

BRONZ

        3

 

35

TOPIRCENU GHEORGHE

FARUL CONSTANTA

LUCEAFARUL

      87,33

BRONZ

        3

 

36

CICARMA NICOLAE

FARUL CONSTANTA

NPR 188

       93,66

ARGINT

        2

 

37

DUMITRU IOANA

FARUL CONSTANTA

SAINT ELME

       87,33

BRONZ

        3

 

38

DUMITRU IOANA

FARUL CONSTANTA

STOLTERA

       85,33

BRONZ

        3

 

39

GUGLES MIHAI

SCM BACAU

LENIN

       90,00

ARGINT

       2

 

40

BILIUS VASILE

CSTA SUCEAVA

VEDETA TORPILOARE

       87,00

BRONZ

       3

 

41

DAN LUCIAN

CSM TIMISOARA

HALNY

       96,66

AUR

1 CAMPION

 

42

DAN EMILIAN

CSM TIMISOARA

VEDETA DRAGOARE

       92,00

ARGINT

        2

 

43

DAN EMILIAN

CSM TIMISOARA

AEROGLISOR DUNARE

       86,66

BRONZ

        3

 

44

DAN EMILIAN

CSM TIMISOARA

ST 719

       94,66

ARGINT

        2

 

45

POPA GEORGE

CSM TIMISOARA

LT 492

       96,00

AUR

        1

 

46

POPA GEORGE

CSM TIMISOARA

MASBANK

       89,66

BRONZ

        3

 

47

POPA GEORGE

CSM TIMISOARA

REMORCHER

        86,33

BRONZ

        3

 

48

GHERGA DIMITRIE

CSM TIMISOARA

PESCADOR

        86,33

BRONZ

        3

 

49

STEPAN OVIDIU

CSM TIMISOARA

PORTITA

        85,66

BRONZ

        3

 

CLASA:

C2 JUNIORI

 

50

ALBU ANDREI

CSTA SUCEAVA

IAHT

        87,66

BRONZ

        3  

 

51

RAVASILA FLAVIUS

CSM TIMISOARA

ANTJE

        87,33

BRONZ

        3

 

52

PALCEA DIANA

CSM TIMISOARA

VOSPER

        87,00

BRONZ

        3

 

53

SZASZ FRANCISC

PAL.COPII.TIMIS

SAINT LOUIS

        91,33

ARGINT

2 CAMPION

 

54

MIC DEAN

PAL.COPII.TIMIS

NEPTUN

        86,00

BRONZ

         3

 

CLASA:

C3 SENIORI

 

55

ANDREI ROMEU

FARUL CONSTANTA

NAVE OLANDEZE

        97,33

AUR

1 CAMPION

 

56

ANDREI ROMEU

FARUL CONSTANTA

LA SALAMANDRE

        97,33

AUR

        1

 

57

ANDREI ROMEU

FARUL CONSTANTA

LA BELLE

        96,33

AUR

        1

 

58

ENESCU DANIEL

FARUL CONSTANTA

COLECTIE NAVE ROMANE

        95,00

AUR

        1

 

59

EREMIA GABRIEL

FARUL CONSTANTA

TUN NAVAL

        91,66

ARGINT

        2

 

60

GEORGESCU CRISTIAN

SPORT.STUD.

MOTOR NAVAL CU ABURI

        94,66

ARGINT

        2

 

61

ALDEA GHEORGHE

SCM BACAU

TUN NAVAL

        87,66

BRONZ

        3

 

62

COJOCARIU ALIN

SCM BACAU

PREDESTINATIA

        90,00

ARGINT

        2

 

63

COJOCARIU ALIN

SCM BACAU

TUN NAVAL

        86,00

BRONZ

        3

 

64

FRASIE OVIDIU

SCM BACAU

REVENGE

      86,33

BRONZ

      3

 

65

STOROCIUC VASILE

CSTA SUCEAVA

NAVE ASIATICE

      85,66

BRONZ

      3

 

66

FEHER MIHAI

CSTA SUCEAVA

TRITON

      94,00

ARGINT

      2

 

67

FEHER MIHAI

CSTA SUCEAVA

SCULPTURI

      94,33

ARGINT

      2

 

68

DAN EMILIAN

CSM TIMISOARA

BALENIERA

      96,66

AUR

      1

 

69

DAN EMILIAN

CSM TIMISOARA

BISSONNA

      95,00

AUR

      1

 

70

DAN EMILIAN

CSM TIMISOARA

SECT.BISSONNA

      94,66

ARGINT

      2

 

71

DAN LUCIAN

CSM TIMISOARA

LE PRIMTEMPS

      95,33

AUR

      1

 

72

DAN LUCIAN

CSM TIMISOARA

TEUGA SCULPTURI

       96,33

AUR

      1

 

73

PARGEA NICOLAE

CSM TIMISOARA

SCULPTURI ROYAL

       95,33

AUR

      1

 

74

PARGEA NICOLAE

CSM TIMISOARA

CATAPULTA

       91,00

ARGINT

       2

 

75

PARGEA NICOLAE

CSM TIMISOARA

SPINAGLIA

       89,00

BRONZ

       3

 

76

PALCEA ION

CSM TIMISOARA

ROYAL CAROLINE TB

       94,66

ARGINT

       2

 

77

DAN NICULINA

CSM TIMISOARA

SOLEIL ROYAL PV

        94,66

ARGINT

       2

 

78

DAN CRISTINA

CSM TIMISOARA

VICTORY PV

        92,33

ARGINT

       2

 

79

GHERGA DIMITRIE

CSM TIMISOARA

ROYAL CAROLINE PV

        91,66

ARGINT

       2

 

80

DAN LUCIAN

CSM TIMISOARA

MOTOR

        89,66

BRONZ

       3

 

CLASA:

C3 JUNIORI

 

81

DRAGUT DANIEL

SCM BACAU

VELIER

      89,00

   BRONZ

       3

 

82

RAVASILA FLAVIUS

CSM TIMISOARA

SCT.WASSA

      91,33

  ARGINT

2 CAMPION

 

83

PALCEA DIANA

CSM TIMISOARA

SECTIUNE

      88,00

   BRONZ

       3

 

84

OANCEA CRISTIAN

CSM TIMISOARA

TUN NAVAL

      85,00

   BRONZ

       3

 

85

DRAGAN ROBERT

PAL.COPII TIMIS

BUCATARIE

      85,00

   BRONZ

       3

 

86

MIC DEAN

PAL.COPII TIMIS

TIMONERIE

      85,33

   BRONZ

       3

 

87

RAVASILA TABIAN

PAL.COPII TIMIS

TUN NAVAL

      86,00

   BRONZ

       3

 

CLASA:

 C4 SENIORI

 

88

ANDREI ROMEU

FARUL CONSTANTA

PINTA

      95.00

 AUR

       1

 

89

COSTINIUC CORNELIU

FARUL CONSTANTA

NAVELE LEVANTULUI

      97,33

 AUR

       1

 

90

COSTINIUC CORNELIU

FARUL CONSTANTA

PREDESTINATIA

      97.00

 AUR

       1

 

91

BILCA COSTINEL

FARUL CONSTANTA

BERLIN

      96,33

 AUR

       1

 

92

NEAGU FLORIAN

FARUL CONSTANTA

BALTIMORE

      94,00

ARGINT

       2

 

93

NEAGU FLORIAN

FARUL CONSTANTA

WAPPEN VON HAMBURG

      93,66

ARGINT

       2

 

94

GEORGESCU CRISTIAN

SPORT. STUD.

PIPE-LAY BARGE CASTOR 12

      93,00

ARGINT

       2

 

95

GEORGESCU CRISTIAN

SPORT. STUD

REVENGE

      95,00

AUR

       1

 

96

CHESCU MARIUS

SCM BACAU

HNS HOOD

      99,00

AUR

1 CAMPION

 

97

CHESCU MARIUS

SCM BACAU

DELFT

      94,00

ARGINT

        2

 

98

COJOCARIU ALIN

SCM BACAU

WICHER

      94,99

ARGINT

        2

 

99

FRASIE OVIDIU

SCM BACAU

COMANNDANT RIVIERE

     88,66

  BRONZ

       3

 

100

FEHER MIHAI

CSTA SUCEAVA

SEVENISIME

     85,66

  BRONZ

       3

 

101

STOROCIUC VASILE

CSTA SUCEAVA

REMORCHER

     85,00

  BRONZ

       3

 

102

CHIBULCUTEAN ION

CSM TIMISOARA

RODNEI

     87,33

  BRONZ

       3

 

103

DAN EMILIAN

CSM TIMISOARA

CARACA

     85,33

  BRONZ

       3

 

104

PARGEA OVIDIU

CSM TIMISOARA

VICTORY

     85,33

  BRONZ

       3

 

CLASA:

C4 JUNIORI

 

105

ALBU ANDREI

CSTA SUCEAVA

REMORCHER

    85,33

 BRONZ

        3

 

106

ALBOTA ANDREI

CSTA SUCEAVA

ANJA

    85,33

 BRONZ

        3

 

107

RAVASILA FLAVIUS

CSM TIMISOARA

HERMES

    88,00

 BRONZ

        3

 

108

TRIFA RAZVAN

CSM TIMISOARA

SANTA MARIA

    91,00

ARGINT

2 Campion

 

109

DRAGAN TIBERIU

PAL.COPII.TIMIS

MIRCEA I

    86,00

BRONZ

        3

 

110

MIC DEAN

PAL.COPII.TIMIS

PORTITA

    85,33

BRONZ

        3

 

111

DRAGAN ROBERT

PAL.COPII.TIMIS

VEDETA BLINDATA

    84,66

 

 

 

CLASA:

C5 SENIORI

 

112

GEORGESCU CRISTIAN

SPORT.STUD.

DRACAR VICHING

   95,00

 AUR

         1

 

113

PISCATI MIHAELA

AEROSTAR BAC

GUILLAYME CONGUERANT

   82,33

 

 

 

114

CHESCU MARIUS

SCM BACAU

BLUE NOSE

   92,00

ARGINT

         2

 

115

FEHER MIHAI

CSTA SUCEAVA

UNION

   86,00

BRONZ

         3

 

116

FEHER MIHAI

CSTA SUCEAVA

BOMBARDELLA

   94.66

ARGINT

         2

 

117

DAN EMILIAN

CSM TIMISOARA

CATAPULTA

   95,33

AUR

         1

 

118

DAN LUCIAN

CSM TIMISOARA

DIORAMA

   95,66

AUR

1 CAMPION

 

119

POPA GEORGE

CSM TIMISOARA

SPINAGLIA

   93,00

ARGINT                     2

 

120

PALCEA ION

CSM TIMISOARA

MY FLOWER

   85,66

BRONZ

         3

 

CLASA:

C5 JUNIORI

 

121

CATANA ADRIAN

CSTA SUCEAVA

NAVA VELE

   86,66

BRONZ

         3

 

122

CONSTANTINESCU OVIDIU

CSTA SUCEAVA

VERA

   87,00

BRONZ

         3

 

123

RAVASILA FLAVIUS

CSM TIMISOARA

VELIER

   86,33

BRONZ

         3

 

124

OANCEA CRISTIAN

CSM TIMISOARA

CATAMARAN

   85,00

BRONZ

         3

 

125

RAVASILA FABIAN

PAL.COPII.TIMIS

CANONADA ENGLESE

   95,33

AUR

1 CAMPION

 

126

ONECI CODRIN

PAL.COPII.TIMIS

CANONADA FRANCEZE

   95,00

AUR

         1

 

127

MIC DEAN

PAL.COPII.TIMIS

NAVA VELE

   85,33

BRONZ

         3

 

CLASA:

 C6 SENIORI

 

128

PETRICA RADU TEODOR

FARUL CONSTANTA

YAMATO

   87,00

BRONZ

         3

 

129

GEORGESCU EUGENIA

SPORT.STUD.

HMS HOOD

   93,33

ARGINT

         2

 

130

GEORGESCU  EUGENIA

SPORT .STUD.

MUSASHI

   95,33

AUR

         1

 

131

PISCATI  MIHAELA

AEROSTAR  BACAU

LA NINA

   83

 

 

 

132

ZAHAROAIE PETREA

S.C.M.  BACAU

HMS HOOD

  87,66

BRONZ

         3

 

133

ZAHAROAIE PETREA

S.C.M  .BACAU

SCHARNNORST

  88,00

BRONZ

         3

 

134

ZAHAROAIE DELIA

S.C.M.   BACAU

LE GLADIATEUR

  88,33

BRONZ

         3

 

135

ZAHAROAIE DELIA

S.C.M.   BACAU

SCHARNNORST

87,00

BRONZ

3

 

136

ZAHAROAIE          FLORENTINA

S.C.M.   BACAU

HMS HOOD

86,66

BRONZ

3

 

137

ZAHAROAIE  FLORENTINA

S.C.M.   BACAU

USS HORNET

90,00

ARGINT

2

 

138

ZAHAROAIE  FLORENTINA

S.C.M.   BACAU

USS NORTH CAROLINA

85,33

BRONZ

3

 

139

VORNICU OVIDIU

S.C.M.   BACAU

USS NIMITZ

87,33

BRONZ

3

 

140

NICA GHIORGHE

S.C.M.   BACAU

HMS HOOD

86,66

BRONZ

3

 

141

MORTIU IONUT

S.C.M.   BACAU

ADMIRAL KUZNETOV

89,33

BRONZ

3

 

142

COJOCARIU ALIN

S.C.M.   BACAU

SARATOGA

92,00

ARGINT

2

 

143

GUGLES MIHAI

S.C.M.   BACAU

USS JONNC STENNIS

87,33

BRONZ

3

 

144

FRASIE OVIDIU

S.C.M.   BACAU

KUZNETOV

90,33

ARGINT

2

 

145

FEHER MIHAI

CSTA SUCEAVA

QUEEN MARY

90,00

ARGINT

2

 

146

DAN EMILIAN

CSM TIMISOARA

YAMATO

97,00

AUR

1 CAMPION

 

147

DAN EMILIAN

CSM TIMISOARA

VICTORY

95,66

AUR

1

 

148

CHIBULCUTEAN ION

CSM TIMISOARA

LE SOLEIL ROYAL

95,33

AUR

1

 

149

CHIBULCUTEAN ION

CSM TIMISOARA

SALUPA

88.00

BRONZ

3

 

150

DAN EMILIAN

CSM TIMISOARA

BARCA MEDIEVALA

86,33

BRONZ

3

 

151

DAN CRISTINA

CSM TIMISOARA

REALA DE FRANCE

96,00

AUR

1

 

152

DAN CRISTINA

CSM TIMISOARA

HORNET

95,00

AUR

1

 

153

DAN CRISTINA

CSM TIMISOARA

PORT AVION

86,33

BRONZ

3

 

154

ARTENIE ALIN

CSM TIMISOARA

REALE DE FRANCE

94,66

ARGINT

2

 

155

GHERGA DIMITRIE

CSM TIMISOARA

MISSISIPPI

86,66

BRONZ

3

 

156

STOICOI CORNEL

CSM TIMISOARA

NINA

86,00

BRONZ

3

 

186

CHIBULCUTEAN ION

CSM TIMISOARA

UPO SUBMARIN

86,00

BRONZ

                                          3

 

 

 

CLASA: C6 JUNIORI

 

157

CHESCU ANDREEA

SCM BACAU

NIEDERSACHSEN

93,66

ARGINT

2

 

158

CHESCU ANDREEA

SCM BACAU

S 100SCHNELL BOOT

95,66

AUR

1 CAMPION

 

159

CHESCU ANDREEA

SCM BACAU

ALEXANDER VON HAMBOLDT

90,33

ARGINT

2

 

160

PRICOP ALEXANDRU

SCM BACAU

LUTZOW

86,00

BRONZ

3

 

161

PRICOP ALEXANDRU

SCM BACAU

BISMARK

85,33

BRONZ

3

 

162

UIBAR ION

CSM TIMISOARA

BOUNTY

90,66

ARGINT

2

 

163

RAVASILA FLAVIUS

CSM TIMISOARA

HOOD

87,66

BRONZ

3

 

164

OANCEA CRISTIAN

CSM TIMISOARA

DEUTSCHLAND

85,66

BRONZ

3

 

165

ONECI CODRIN

PAL. COPII TIMIS.

SHENZENN

86,66

BRONZ

3

 

166

ONECI CODRIN

PAL. COPII TIMIS

BISMARK

89,66

BRONZ

3

 

167

STOICOI CAIUS

PAL. COPII TIMIS

BISMARK

92,66

ARGINT

2

 

168

DRAGAN TIBERIU

PAL. COPII TIMIS

LAKY XI

87,33

BRONZ

3

 

169

OANCEA ADRIAN

PAL. COPII TIMIS

WASSA

86,66

BRONZ

3

 

170

ONECI CODRIN

PAL. COPII TIMIS

PINTA

89,00

BRONZ

3

 

 

 

CLASA: C7 SENIORI

 

171

ZAHARIOAIE DELIA

SCM BACAU

USS SIMS

91,66

ARGINT

2

172

ZAHARIOAIE DELIA

SCM BACAU

HMS SAUMAREZ

91,66

ARGINT

2

173

FEHER MIHAI

CSTA SUCEAVA

VOSPER

92,00

ARGINT

2

174

FEHER MIHAI

CSTA SUCEAVA

PETROLIER

85,66

BRONZ

3

175

ARTENE ALIN

CSM TIMISOARA

SEBECA

95,33

AUR

1CAMPION

176

DAN NICULINA

CSM TIMISOARA

LE COUREUR

90,00

ARGINT

2

177

DAN EMILIAN

CSM TIMISOARA

BOUNTI

91,66

ARGINT

2

178

CHIBULCUTEAN LEONTIN

CSM TIMISOARA

GRANADA

90,33

ARGINT

2

179

GHERGA RAZVAN

CSM TIMISOARA

ISKARA

90,66

ARGINT

2

 

 

CLASA: C7 JUNIORI

 

180

CHESCU ANDREEA

SCB BACAU

ISCRA

96,00

AUR

1 CAMPION

 

181

RAVASILA FLAVIUS

CSM TIMISOARA

PLATFORMA

95,00

AUR

1

 

182

RAVASILA FLAVIUS

CSM TIMISOARA

MINERALIER

87,00

BRONZ

3

 

183

DRAGAN ROBERT

PAL. COPII. TIMIS.

NORDERMEI

86,33

BRONZ

3

 

184

DRAGAN TIBERIU

PAL. COPII. TIMIS.

MICHEL

86,33

BRONZ

3

 

185

SZASZ FRANCISC

PAL. COPII. TIMIS.

KHIEL

85,33

BRONZ

3

 

186

CHIBULCUTEAN ION

CSM TIMISOARA

UPO SUBMARIN

86,00

BRONZ

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

         ARBITRII JUDECATORI:                                                                               DIRECTOR CONCURS:

                                                                                                                                ZANCIU MIHAIL

  1.  DAN LUCIAN

      2.  CHESCU MARIUS

3.  ANDREI ROMEU

                                                                                4.  MALESCU NICOLAE                                                                         

                           5.  GEORGESCU CRISTIAN 

                                                                                                                                   SECRETAR:

                                                                                                                                              MALESCU  NICOLAE