"TIMISOARA CUP" CUPA ROMANIEI NAVOMODELE CLASA  " C "

 02-08 MAI 2011 , TIMISOARA - ROMANIA

 

 

Clasa C SENIORI        
Grupa 1          
Start Nr. Name, Vomame name, firstname Land country Schiffsname / Modellname shipname / modelname MaBslab scale Miltel score Platz nr.
1 Rat Catalin SC Bacau San Felipe 1:50 96,33 1
2 Ciosu Daniel CSU Galati Bricul Mircea 1:50 95,66 2
4 Gherga Razvan CSM Timis Mircea I 1:75 93,66 3
3 Nastase Victor CSU Galati Carl und Marie 1:100 92,00 4
             
Clasa C SENIORI        
Grupa 2          
Start Nr. Name, Vomame name, firstname Land country Schiffsname / Modellname shipname / modelname MaBslab scale Miltel score Platz nr.
2 Dan Lucian CSM Timis Halny 01:24 96,66 1
3 Dan Emilian CSM Timis Sirena II 01:20 96,33 2
4 Dan Lucian CSM Timis West Bourne 01:50 95,33 3
5 Georgescu Cristian Sp.St.Bucuresti Prince Madok 1:150 95,00 4
1 Bilius Vasile C.STA Suceava Vedeta Torpiloare 01:50 92,33 5

 

Clasa C SENIORI        
Grupa 3A          
Start Nr. Name, Vomame name, firstname Land country Schiffsname / Modellname shipname / modelname MaBslab scale Miltel score Platz nr.
2 Vasile Gabriel CSU Galati Diorama"Piratii in actiune" 1:35 95,33 1
4 Nastase Victor CSU Galati Diorama epava Puffer 1:72 95,00 2
3 Nastase Victor CSU Galati Yacht suedez 1:200 94,33 3
1 Vasile Gabriel CSU Galati Nina 1:35 93,66 4
5 Dan Emilian CSM Timis Diorama baleniera 1;20 92,66 5

 

Clasa C SENIORI        
Grupa 3B          
Start Nr. Name, Vomame name, firstname Land country Schiffsname / Modellname shipname / modelname MaBslab scale Miltel score Platz nr.
1 Dan Emilian CSM Timis Bissonna venetiana 1:20 97,33 1
3 Artene Alin CSM Timis Nina 1:125 96,33 2
2 Hartan Marian CSU Galati Royal Carolina 1:28 96,00 3
4 Nebancea Alin CSM Timis Santa Maria 1:125 95,00 4

 

Clasa C          
Grupa 3C          
Start Nr. Name, Vomame name, firstname Land country Schiffsname / Modellname shipname / modelname MaBslab scale Miltel score Platz nr.
1 Dan Cristina CSM Timis Le Coureur 1:54 97,33 1
2 Gherga Dimitrie CSM Timis Santa Maria 1:200 95,66 2
3 Calota Andrei Sp.St.Bucuresti Tualk 1:200 94,33 3
4 Palcu Eduard CSTA Suceava Aeroglisor Tupolev 1:35 94,66 4

 

Clasa C SENIORI        
Grupa 3D          
Start Nr. Name, Vomame name, firstname Land country Schiffsname / Modellname shipname / modelname MaBslab scale Miltel score Platz nr.
1 Dan Niculina CSM Timis Le Soleil Royal 1:50 97,33 1
2 Dan Cristina CSM Timis Victory prova 1:78 96,33 2
3 Dan Emilian CSM Timis Sectiune tr. Bissonna 1:20 95,66 3
11 Oneci Cristian CSM Timis Sculpturi Royal Carolina 1:24 95,66 4
6 Catana Sorin CSTA Suceava Royal Caroline 1:50 95,33 5
5 Feher Mihai CSTA Suceava Sculpturi 1:10 95,00 6
7 Georgescu Cristian Sp.St.Bucuresti Motor naval 1:10 95,00 7
8 Nastase Victor CSU Galati Fidenze 1:200 94,00 8
4 Storociuc Vasile CSTA Suceava Nave asiatice 1:200 93,33 9
9 Ungureanu Ion CSU Galati Tun naval 1:20 89,66 10
10 Ciosu Daniel CSU Galati Tun naval 1:12 89,33 11

 

Clasa C SENIORI        
Grupa 4A          
Start Nr. Name, Vomame name, firstname Land country Schiffsname / Modellname shipname / modelname MaBslab scale Mittel score Platz nr.
1 Georgescu Cristian Sp.St.Bucuresti Revenge 1:250 96,66 1
5 Dan Emilian CSM Timis Hanah 1:250 95,66 2
2 Trifa Daniel Sp.St.Bucuresti Cutter 1:250 94,00 3
6 Dan Emilian CSM Timis Yaht olandez 1:250 93,33 4
3 Feher Mihai CSTA Suceava Serenissima 1:250 92,33 5
4 Dan Emilian CSM Timis Caraca 1:250 89,66 6

 

Clasa C SENIORI        
Grupa 4B          
Start Nr. Name, Vomame name, firstname Land country Schiffsname / Modellname shipname / modelname MaBslab scale Miltel score Platz nr.
2 Artene Alin CSM Timis Remorcher LT 1:250 93,66 1
1 Chibulcutean Ion CSM Timis Rodney 1:400 91,00 2
3 Artene Alin CSM Timis Remorcher 8T 1:250 90,33 3
4 Storociuc Vasile CSTA Suceava Remorcher 1:250 88,66 4

 

Clasa C SENIORI        
Grupa 4C          
Start Nr. Name, Vomame name, firstname Land country Schiffsname / Modellname shipname / modelname MaBslab scale Miltel score Platz nr.
1 Dan Lucian CSM Timis Petrolier 1:700 96,66 1
2 Chibulcutean Ion CSM Timis Santa Maria 1:280 95,00 2
3 Catana Sorin CSTA Suceava Sovereign 1:500 89,66 3
4 Trifa Daniel Sp.St.Bucuresti San Martin 1:500 89,33 4

 

Clasa C SENIORI        
Grupa 4D          
Start Nr. Name, Vomame name, firstname Land country Schiffsname / Modellname shipname / modelname MaBslab scale Miltel score Platz nr.
1 Artene Alin CSM Timis Hermes + ponton 1:250 95,00 1
2 Chibulcutean Ion CSM Timis Diorama VF 1:250 94,33 2

 

Clasa C SENIORI        
Grupa 5          
Start Nr. Name, Vomame name, firstname Land country Schiffsname / Modellname shipname / modelname MaBslab scale Miltel score Platz nr.
5 Dan Lucian CSM Timis Diorama militara 1:400 96,66 1
6 Dan Emilian CSM Timis Catapulta 1:25 96,00 2
3 Feher Mihai CSTA Suceava Bombardela 1:20 95,33 3
2 Georgescu Cristian Sp.St.Bucuresti Drakkar 1:30 95,00 4
7 Popa George CSM Timis Spinaglia 1:95 95,00 5
10 Sucu Lucian Serbia Velier 1:200 93,33 6
4 Calota Andrei Sp.St.Bucuresti Jonka 1:30 89,66 7
8 Popa George CSM Timis Nave asiatice 1:200 88,33 8
11 Catana Florin CSTA Suceava MyFlower 1:200 88,00 9
1 Hartan Marian CSU Galati Nava cu vela  1:20 87,66 10
9 Ungureanu Ion CSU Galati Nava cu vele 1:110 87,66 11

 

Clasa C SENIORI        
Grupa 6A          
Start Nr. Name, Vomame name, firstname Land country Schiffsname / Modellname shipname / modelname MaBslab scale Miltel score Platz nr.
1 Dan Cristina CSM Timis Hornet 1:400 95,66 1
5 Miroslaw Miarka Polonia Remorcher 1:700 94,00 2
3 Feher Mihai CSTA Suceava Queen Mary 1:400 93,33 3
2 Zaharioaie Petrea SC Bacau Hood 1:700 90,00 4
4 Batusan Ioan CSTA Suceava HMS Shefild 1:500 89,66 5
6 Chibulcutean Ion CSM Timis Submarin 1:350 89,66 6

 

Clasa C SENIORI        
Grupa 6B          
Start Nr. Name, Vomame name, firstname Land country Schiffsname / Modellname shipname / modelname MaBslab scale Miltel score Platz nr.
1 Dan Emilian CSM Timis Yamato 1:400 97,66 1
2 Dan Cristina CSM Timis Reale de France 1:75 96,33 2
3 Ghereia Damian Sp.St.Bucuresti Submarin 1:350 91,00 3
6 Calota Andrei Sp.St.Bucuresti Luchy XI 1:200 89,66 4
5 Gherga Dimitrie CSM Timis Mississippi 1:100 89,33 5
4 Dan Emilian CSM Timis Barca medievala 1:200 88,66 6

 

Clasa C SENIORI        
Grupa 7A          
Start Nr. Name, Vomame name, firstname Land country Schiffsname / Modellname shipname / modelname MaBslab scale Miltel score Platz nr.
1 Malescu Nicolae Sp.St.Bucuresti Far marin 1:75 95,00 1
2 Trifu Daniel Sp.St.Bucuresti Platforma marina 1:200 90,33 4
3 Artene Alin CSM Timis Remorcher AF 1:200 93,33 2
4 Feher Mihai CSTA Suceava Vosper 1:150 93,00 3
5 Feher Mihai CSTA Suceava Petrolier 1:200 87,66 6
6 Catana Sorin CSTA Suceava Pasager 1:150 90,00 5

 

Clasa C          
Grupa 7B          
Start Nr. Name, Vomame name, firstname Land country Schiffsname / Modellname shipname / modelname MaBslab scale Miltel score Platz nr.
1 Dan Emilian CSM Timis Bounty 1:100 91,66 1
2 Gherga Razvan CSM Timis Iskra 1:100 90,66 2
3 Chibulcutean Leontin CSM Timis Granada 1:100 90,33 3