2012

Print
Category: 2012
Published Date Written by FRMD

cupa romaniei 2012

 

Clasament Cupa Romaniei 2012 categoria F1A - seniori (click pentru clasament complet)

1 SZILARD SZIJARTO CS METALUL SALONTA 75
2 SERBAN DARIUS CS ARMATA AURUL BRAD 65
3 VIOREL CIUCU AEROCLUBUL ROMANIEI 65
4 SION JULIEN AEROCLUBUL ROMANIEI 60
5 MASKOWSKI IOAN CS ARMATA AURUL BRAD 50

 

Clasament Cupa Romaniei 2012 categoria F1A - juniori (click pentru clasament complet)

1 ANDREI MACSIM CS ARMATA AURUL BRAD 75
2 NICOLAE ONEA CS ARMATA AURUL BRAD 65
3 ADRIAN CRINTESCU AEROCLUBUL ROMANIEI 65
4 TAMARA KISS CC CRISTURUL SECUIESC 55
5 ANDREI APRODU CS ARMATA AURUL BRAD 52

 

Competitii F1A

1. Etapa I-a : Cupa Fundatiei Aeromodelismul Romanesc

Ploiesti – Targsorul Nou

2. Etapa II – a : Cupa Universitatii Petrol si Gaze Ploiesti

Ploiesti – Targsorul Nou

3.  Etapa III-a : Cupa Harghita (Clasament din World Cup)

Salonta - Barmod

4. Etapa IV – a : Cupa Aurel Vlaicu

Deva - Aeroclub Dacia

5. Etapa V-a : Memorial Marian Mihoc

Deva - Aeroclub Dacia

6. Etapa VI-a : Cupa Salonta (Clasament din World Cup)

Salonta - Barmod

7. Etapa VII-a : Cupa Aurul Brad

Deva - Aeroclub Dacia

8. Etapa VIII-a : Cupa Prahova

Ploiesti – Targsorul Nou

 

 

 

Clasament Cupa Romaniei 2012 categoria F1B - seniori (click pentru clasament complet)

1 SANDOR VINCZE CS METALUL SALONTA 60
2 DANIEL PETCU CSU PLOIESTI 47
3 BELA SURANYI CS METALUL SALONTA 45
4 FLORIN MARCU CSU GALATI 30
5 MARIAN POPESCU CSU PITESTI 25

 

 

Clasament Cupa Romaniei 2012 categoria F1B - juniori (click pentru clasament complet)

1 ANDREI ANCA CSU PITESTI 25
2 MIHNEA NICULESCU CSU PITESTI 20
3 ALEXANDRU BARBU PC PITESTI 15
4 ZORIN VALEANU CSU PITESTI 12

 

Competitii F1B

1. Etapa I–a : Cupa Universitatii Petrol si Gaze Ploiesti

Ploiesti – Targsorul Nou

2. Etapa II-a : Cupa Harghita (Clasament din World Cup)

Salonta - Barmod

3. Etapa III–a : Cupa Aurel Vlaicu

Deva -Aeroclub Dacia

4. Etapa IV-a : Cupa Salonta (Clasament din World Cup)

Salonta - Barmod

 

 

 

Clasament Cupa Romaniei 2012 categoria F1E - seniori (click pentru clasament complet)

1 SIMEON VINTILEANU AR PITESTI 75
2 DANIEL BILDEA CSU PITESTI 70
3 MARIAN POPESCU CSU PITESTI 70
4 FLORIAN DRAGHICI CSU PITESTI 52
5 TUDOREL DUMITRU AR SIBIU 41

 

Clasament Cupa Romaniei 2012 categoria F1E - juniori (click pentru clasament complet)

1 ZORIN VALEANU CSU PITESTI 75
2 ANDREI ANCA CSU PITESTI 70
3 MIHNEA NICULESCU CSU PITESTI 65
4 VLAD JIPA AR PITESTI 50
5 RAZVAN HIRIT CS POLITEHNICA CLUJ 39

 

Competitii F1E

1. Etapa I-a : Cupa Universitatii Petrol si Gaze Ploiesti

Ploiesti - Valeni

2. Etapa II-a : Cupa Federatiei Romane de Modelism

Turda - Bogata

3. Etapa II-a : Memorial Popa Cringu

Turda - Bogata

4. Etapa IV-a :  Cupa Turda

Turda - Bogata

5. Etapa V-a : Cupa Aeroclubului Romaniei

Brasov

6 Etapa VI-a Cupa Fundatiei Aeromodelismul Romanesc

Brasov

7. Etapa VII-a: Cupa Prahova

    Ploiesti - Lipanesti

 

 

 

Clasament Cupa Romaniei 2012 categoria F1G - seniori (click pentru clasament complet)

1 IONUT SAVA CSU GALATI 65
2 VIOREL SALISTEAN CSU GALATI 60
3 BELA SURANYI CS METALUL SALONTA 50
4 ADRIAN PIRVU CSU GALATI 35
5 DANIEL PETCU CSU PLOIESTI 34

 

Clasament Cupa Romaniei 2012 categoria F1G - juniori (click pentru clasament complet)

1 ANDREI GHITA CSU PITESTI 45
2 DAVID STANESCU CSU PLOIESTI 33
3 ADRIAN TOMESCU CSU PITESTI 25
4 PAUL MANATE PC Deva Fil. Brad 25
5 ZORIN VALEANU CSU PITESTI 25

 

Competitii F1G

1. Etapa I-a : Memorial Lungu Tudorel

Ploiesti - Targsorul Nou

2. Etapa II-a : Cupa Universitatii Petrol si Gaze Ploiesti

Ploiesti - Targsorul Nou

3. Etapa III-a

Deva - Aeroclub Dacia

4. Etapa IV-a : Cupa Prahova

Ploiesti – Targsorul Nou

 

 

 

Clasament Cupa Romaniei 2012 categoria MAX INDOOR - seniori (click pentru clasament complet)

1 NICOARA VASILE CSU PITESTI 75
2 POPA AUREL CSU PITESTI 75
3 GEORGESCU ION ATLANTIS-ARIPILE BRASOV 60
4 CILTEA DOREL CS VOINTA TG MURES 55
5 IONEL BALABAN CSU GALATI 38

 

 

Clasament Cupa Romaniei 2012 categoria MAX INDOOR - juniori (click pentru clasament complet)

1 BOGDAN MARIAN ATLANTIS ARIPILE BRASOV 75
2 VALEANU ZORIN CSU PITESTI 45
3 MOTOC SEBASTIAN CSU PLOIESTI 39
4 TOMESCU ADRIAN CSU PITESTI 39
5 LEVITKI DAN ATLANTIS ARIPILE BRASOV 35

 

Competitii maxIndoor

1. Etapa I-a : Cupa Unirii

Buzau

2. Etapa II-a : Cupa Eurocopter

Brasov

3. Etapa III-a : Cupa Federatiei

Buzau

4.. Etapa IV-a : Memorial Traian Vuia

Brasov

5. Etapa V-a : Cupa Prahova

Baicoi

6. Etapa VI-a : Memorial H Coanda

Pucioasa

6.. Etapa VII-a : Cupa Lungu Tudorel

Tecuci

 

 

Clasament Cupa Romaniei 2012 categoria F1H seniori  (click pentru clasament complet)

1 DANIEL PETCU CSU PLOIESTI 65
2 ISTVAN KISS CC CRISTURU SECUIESC 35
3 VLAD CRISTEA CSU PLOIESTI 30
4 ARIEL MARIUS SAVULESCU PC PLOIESTI 27
5 IONUT SAVA CSU GALATI 25

 

Clasament Cupa Romaniei 2012 categoria F1H juniori  (click pentru clasament complet)

1 FLOREA DAVID STANESCU CSU PLOIESTI 48
2 TAMARA KISS CC CRISTURU SECUIESC 45
3-4 BERTALAN PITO CC CRISTURU SECUIESC 25
3-4 ZORIN VALEANU CSU PITESTI 25
5 ROBERT MANOLACHE CC CRISTURU SECUIESC 25

 

Competitii F1H

1.  Etapa I-a : Cupa Harghita

Salonta - Barmod

2. Etapa II-a : Cupa Salonta

Salonta - Barmod

3.  Etapa III-a : Cupa Prahova

Ploiesti – Targsorul Nou

 

 

 

Clasament Cupa Romaniei 2012 categoria F3A -  (click pentru clasament complet)

1. Jugureanu Costin
2. Enache Dragos
3. Voicu Alexandru
4. Marinescu Dragos
5. Pricop Victor

 

Competitii F3A

1. Etapa I-a : Cupa Moldovei

Iasi

2. Etapa II-a : Cupa Aeropower

Adunatii Copaceni

3. Etapa III-a : Cupa Aerostar

Bacau

 

 

 

Clasament Cupa Romaniei 2012 categoria F3P&aeromusical - seniori (click pentru clasament complet)

1.-

2.-

3.-

4.-

5.-

 

Competitii F3P

1. Etapa I-a : Cupa Moldovei

Bacau

2. Etapa II-a : Cupa Aerostar

Bacau

 

Friday the 20th. Federatia Romana de Modelism. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.