2013

Print
Category: 2013
Published Date Written by FRMD

cupa romaniei 2013

--   aeromodele categoria F1  -  zbor liber   --

 

Clasament Cupa Romaniei 2013 categoria F1A - seniori (click pentru clasament complet)

1 Szilard SZIJARTO Metalul Salonta 154
2 Alin MITRACHE Metalul Salonta 123
3 Julien SION AR Piteşti 112
4 Constantin BRÂNZOI Aurul Brad 98
5 Viorel CIUCU CSU Piteşti 92

 

Clasament Cupa Romaniei 2013 categoria F1A - juniori (click pentru clasament complet)

1 Tamara KISS CC Cristuru Secuiesc 153
2 Andrei GHIȚĂ CSU Piteşti 96
3 Zorin VĂLEANU CSU Piteşti 82
4 Vlad JIPA AR Piteşti 81
5 Balázs SZALOK Metalul Salonta 81

 

Competitii F1A

ETAPA 1

Cupa UPG

ETAPA II

Cupa Aeroclubul Romaniei

ETAPA III

Cupa FAR

ETAPA IV

CupaHarghita (Clasament din World Cup)

ETAPA V

Cupa Salonta (Clasament din World Cup)

ETAPA VI

Barmod Cup

ETAPA VII

Cupa Prahova

 

 

 

Clasament Cupa Romaniei 2013 categoria F1B - seniori (click pentru clasament complet)

1 Sandor VINCZE Metalul Salonta 125
2 Daniel PETCU CSU Ploieşti 100
3 Marian POPESCU CSU Piteşti 65
4 Bela SURANYI Metalul Salonta 55
5 Viorel SĂLIȘTEAN CSU Galaţi  51

 

 

Clasament Cupa Romaniei 2013 categoria F1B - juniori (click pentru clasament complet)

1 David STĂNESCU CSU Ploieşti  110
2 Raul FLOREA CSU Ploieşti  105
3 Mihnea NICULESCU CSU Piteşti 100
4 Zorin VĂLEANU CSU Piteşti 40
5 Vlad JIPA AR Piteşti 25

 

Competitii F1B

ETAPA 1

Cupa UPG

ETAPA II

CupaHarghita (Clasament din World Cup)

ETAPA III

Cupa FAR

ETAPA IV

Cupa Salonta (Clasament din World Cup)

 

 

Clasament Cupa Romaniei 2013 categoria F1E - seniori (click pentru clasament complet)

1 Simeon VINTILEANU AR Piteşti 145
2 Florian DRĂGHICI CSU Piteşti 127
3 Daniel PETCU CSU Ploieşti 125
4 Marian POPESCU CSU Piteşti 116
5 Ionuţ SAVA CSU Galaţi  115

 

 

Clasament Cupa Romaniei 2013 categoria F1E - juniori (click pentru clasament complet)

1 Zorin VĂLEANU CSU Piteşti 153
2 Hariton DOROBANŢU CSU Piteşti 121
3 Raul FLOREA CSU Ploieşti  120
4 Răzvan HIRIȚ Poli Cluj 120
5 Mihnea NICULESCU CSU Piteşti 112

 

Competitii F1E

ETAPA 1

Cupa UPG 1

ETAPA II

Cupa UPG 2

ETAPA III

Cupa Turda (Clasament din World Cup)

ETAPA IV

Memorial Popa Cringu (Clasament din World Cup)

ETAPA V

Cupa Prahova

ETAPA VI

Cupa Aeroclubul Romaniei

ETAPA VII

Cupa FAR

ETAPA VIII

Cupa Aeroclubului Pitesti

ETAPA IX

Cupa Napoca

 

Clasament Cupa Romaniei 2013 categoria F1G - seniori (click pentru clasament complet)

1 Petcu Daniel   CSU Ploiești 140
2 Sava Ionuț CSU Galați 91
3 Petcu Iulia Maria CSU Ploiești 81
4 Balaban Ionel CSU Galați 51
5 Pîrvu Adrian CSU Galați 41

 

Clasament Cupa Romaniei 2013 categoria F1G - juniori (click pentru clasament complet)

1 Stănescu David CSU Ploiești 130
2 Florea Raul CSU Ploiești 120
3 Gabriel Alecu CSU Ploiești 51
4 Kiss Tamara CC Cristuru Secuiesc 50
5 Fițion Luca CSU Pitești 40

 

Competitii F1G

ETAPA I

Cupa UPG

ETAPA 1I

Memorial Traian Vuia

ETAPA III

Cupa Harghita

ETAPA IV

Cupa Prahova

 

 

Clasament Cupa Romaniei 2013 categoria MAX INDOOR - seniori (click pentru clasament complet)

1 POPA AUREL C.S.U. PITESTI 156
2 CILTEA DOREL VOINTA TG. MURES 145
3 NICOARA VASILE C.S.U. PITESTI 135
4 GEORGESCU ION ARIPILE BRASOV 159
5 MUNTEANU DANIEL C.S.U. GALATI 98

 

 

Clasament Cupa Romaniei 2013 categoria MAX INDOOR - juniori (click pentru clasament complet)

1 BALAN SEBASTIAN PC PLOIESTI 115
2 VLAD EDMOND ARIPILE BRASOV 112
3 BANCILA MIHAI PC PLOIESTI 106
4 MARIAN BOGDAN ARIPILE BRASOV 101
5 FITION LUCA  C.S.U. PITESTI 81

 

Competitii maxIndoor

ETAPA 1

Cupa Unirii

ETAPA II

CupaFRMd

ETAPA III

MemorialTrianVuia

ETAPA IV

Cupa Pucioasa

ETAPA V

Cupa Prahova

ETAPA VI

Cupa Tecuci

ETAPA VII

MemorialHenri Coanda

ETAPA VIII

Cupa CSU Galati

 

Clasament Cupa Romaniei 2013 categoria F1H seniori  (click pentru clasament complet)

1 Daniel PETCU CSU Ploieşti 141
2 Viorel CIUCU CSU Pitești 140
3 Istvan KISS CC Cristuru Secuiesc 110
4 Ariel SĂVULESCU PC Ploieşti 85
5 Ionuţ SAVA CSU Galaţi  55

 

 

Clasament Cupa Romaniei 2013 categoria F1H juniori  (click pentru clasament complet)

1 Tamara KISS CC Cristuru Secuiesc 150
2 Raul FLOREA CSU Ploieşti  141
3 David STĂNESCU CSU Ploieşti  110
4 Robert MANOLACHE PC Ploieşti 65
5 Dan VASILESCU PC Ploieşti 60

 

Competitii F1H

ETAPA 1

Cupa UPG

ETAPA II

Cupa Harghita

ETAPA III

Cupa Harghita (Clasamentdin World Cup)

ETAPA IV

Cupa Salonta

ETAPA V

Cupa Prahova

 

--   aeromodele categoria F2  -  zbor captiv   --

 

 

Cupa Romaniei 2013 categoria F2 click pentru clasament complet)

 

Competitii F2

ETAPA 1

Suceava

ETAPA II

Brasov

ETAPA III

Dej

 

--   aeromodele categoria f3  -  zbor radiocomandat   --

 

 

Clasament Cupa Romaniei 2013 categoria F3A - seniori (click pentru clasament complet)

 

Competitii F3A

ETAPA 1

CupaMoldovei

ETAPA 2

Cupa Aeropower

ETAPA 3

Cupa Aerostar

 

 

Clasament Cupa Romaniei 2013 categoria F3P&aeromusical - seniori (click pentru clasament complet)

 

Competitii F3P

ETAPA 1

CupaAerostar

ETAPA II

CupaIasului

ETAPA III

Cupa de Primavara

ETAPA IV

Etapa IV

ETAPA V  

 

Cupa Romaniei 2013 categoria F3J click pentru clasament complet)

 

Competitii F3J

ETAPA 1

Memorial RaduManicatide

ETAPA II Cupa Moldovei
ETAPA III Cupa IAR Brasov
ETAPA IV Cupa Inginer Iosif Silimon
ETAPA V Cupa Prieteniei

 

Wednesday the 18th. Federatia Romana de Modelism. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.